Stan Gospodarki Katowic

Stan gospodarki Katowic obecnie i jej tendencje rozwojowe

 

KStan gospodarki Katowic obecnie i jej tendencje rozwojoweatowice, to największe miasto  województwa śląskiego, jest obecnie także jednym z tych największych ośrodków gospodarczych w kraju. Gospodarka Katowic stale się rozwija – obecnie jest ona skoncentrowana w szczególności na usługach, w mniejszym stopniu na przemyśle. To tutaj swoje siedziby ma wiele firm polskich oraz zagranicznych, ponieważ miasto daje im szerokie perspektywy rozwoju.

Według raportu „Atrakcyjność Inwestycyjna Województw i Podregionów Polski 2014” przygotowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową województwo śląskie jest obecnie jednym z najlepszych terenów do inwestycji w Polsce. To tutaj na przedsiębiorców czeka kompleksowe wsparcie.

Na uwagę zasługuje w szczególności Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oferująca nie tylko ulgi podatkowe, ale również pełną gamę innych usług dla biznesu, w mieście i jego okolicach działają parki technologiczne i przemysłowe, w tym Górnośląski Park Przemysłowy, Euro-Centrum Park Przemysłowy i Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny. W centrum dostępne są nowoczesne centra biurowe z lokalami na wynajem – aktualnie już ponad 337 000 metrów kwadratowych. Równocześnie także Katowice są przystępnym cenowo miastem – koszty życia są tutaj niższe niż w innych metropoliach Polski. Również Katowice stanowią dobre miejsce do prowadzenia działalności ze względu na dobre skomunikowanie międzynarodowe i krajowe dzięki połączeniom kolejowym i drogowym. To powoduje, że to przyszłościowe miejsce do prowadzenia działalności.